Адвокат з розподілу спільного майна подружжя

Адвокат з розподілу спільного майна подружжя

Справи про розлучення суди розглядають швидко, а от поділ майна між колишнім подружжям може затягнутися на роки.

Річ у тім, що за час подружнього життя пара набуває у власність спільне майно. І поділити його після розірвання шлюбу далеко не завжди вдається мирним шляхом, а тим паче швидко й легко.

У питанні поділу майна, яким користувалося подружжя за час шлюбу варто пам’ятати, що не все майно після розлучення підлягає поділу.

 

Яке майно не підлягає поділу?

  • майно, що набуте одним з подружжя до моменту укладення шлюбу;
  • майно, отримане одним з подружжя внаслідок договору дарування;
  • спадщина;
  • майно, придбане за особисті кошти одного з подружжя;
  • речі індивідуального користування, зокрема коштовності, навіть якщо їх придбано спільним коштом подружжя;
  • майно, набуте за час окремого проживання подружжя, внаслідок фактичного припинення стосунків.

Отже, будь-яке інше майно, яке належить подружжю за правом спільної сумісної власності підлягає розподілу, але за умови, що в пари немає інших домовленостей щодо цього питання або шлюбного договору.

Подружжя може поділити спільне майно добровільно або через суд.

 

Поділ майна за домовленістю

У ст. 69 Сімейного кодексу України зазначено, що дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою. Причому це можна зробити як під час шлюбу, так і після його розірвання. Проте такий варіант підходить, якщо у спільній сумісній власності немає нерухомості чи бізнесу.

Також подружжя може між собою укласти договір про те, кому яке майно дістанеться. Після укладання договору спільне майно розподіляється між подружжям, у результаті чого спільна власність припиняється.  Договір має багато переваг;

  • дозволяє поділити майно в порівну;
  • дозволяє поділити спільне проблемне майно;
  • дозволяє зберегти нормальні стосунки між чоловіком та дружиною;
  • економить час та гроші (адже в судовому порядку поділити спільне майно буде значно довше й витратніше).

 

Поділ майна через суд

Розглядаючи справу про розподіл майна подружжя, суд передусім визначає розмір часток чоловіка та жінки в праві на майно та здійснює поділ майна відповідно до цих часток. Окрім цього, суд враховує речі, які належать подружжю на праві спільної сумісної власності, кредиторські вимоги чоловіка й дружини, а також боргові зобов’язання.  Таким чином, суд, вирішуючи питання про поділ майна, враховує вартість речей, які належать подружжю на праві спільної власності, а також розмір кредиторських вимог та боргових зобов'язань.

Водночас суд може зробити виняток з правила, що частки чоловіка та дружини щодо майна, яке належить їм на праві спільної сумісної власності, є рівними. Суд може зменшити або збільшити частку одного з подружжя. Це може зробити суд, якщо будуть докази, що, наприклад, один із подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, приховував майно, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї тощо. А також суд може збільшити частку майна того з подружжя, з яким залишаться проживати неповнолітні або повнолітні непрацездатні діти, якщо буде доведено, що  розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього нормального фізичного, духовного розвитку та лікування.

Отже, якщо поділити майно, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності, не вдається добровільно й виникає судовий спір, то знадобиться юридична допомога сімейного адвоката.

Адвокат з сімейних спорів у Вінниці Олександр Малик допоможе вам поділити спільно набуте майно, визначити розмір часток майна кожного з подружжя, накласти стягнення на майно подружжя, поділити майно пари, яка перебувала в цивільному шлюбі, визнати майно особистою приватною власністю подружжя або встановити, що майно – спільна сумісна власність подружжя тощо.

Ціни на послуги

Послуга Ціна, грн
Усна юридична консультація 500 грн.
Підготовка адвокатського запиту від 1000 грн.
Підготовка позовної заяви про поділ майна від 8000 грн.
Підготовка відзиву на позов, відповіді на відзив від 5000 грн.
Підготовка клопотання від 1000 грн.
Представництво в суді / 1 судове засідання від 1000 грн.
Повний супровід в суді першої, апеляційної, касаційної інстанціях за домовленістю

Часті запитання (FAQ)

Скільки коштує консультація адвоката по поділу майна?
expand_more
Юридична консультація адвоката Олександра Малика коштує 500 грн без вивчення документів та 1000 грн з вивченням документів.
Чим допоможе юрист по розділу майна?
expand_more
Юрист дасть професійну оцінку ситуації, що склалася, допоможе скласти позовну заяву і представити ваші юридичні інтереси в суді.
Адвокат по розділу майна Вінниця - як знайти?
expand_more
З адвокатом можна зв'язатися через офіційний сайт malyk.com.ua або по телефону (096) 109-76-08

Новини

Інтерв'ю

Очікуйте скоро наберу...